Projekt EVVOLUCE - na úvodní stránku Anglická verze Německá verze Projekt EVVOLUCE - na úvodní stránku
otevřít galerii

Pro média

animace - hlouček
zpět

Evvoluci oživují hlavně učitelé / 2.6.2010

Tábor – Zájem o spolupráci projevují školy prakticky z celé republiky.

„Evvoluce“, projekt Ochrany fauny ČR, se v listopadu loňského roku prezentoval s ambiciózním plánem pomáhat školám s výukou průřezových témat. Těžištěm projektových aktivit je vytváření výukových balíčků, které budou obsahovat ucelené materiály použitelné rovnou do výuky na základních školách v celé republice.

„Po půl roce můžeme říci, že projekt, který vytváří autorský tým táborských metodiků, lektorů a učitelů, úspěšně vstoupil do povědomí škol z jihočeského a středočeského regionu. Zájem o spolupráci projevují školy prakticky z celé republiky,“ shrnula koordinátorka projektu Olina Ziglerová. Aby nezůstalo jen u virtuální podpory na dálku, rozjedou se lektoři projektu od září i do dalších krajů, aby zde podpořili již otestované balíčky přímo na místě.

„Snažíme se, aby materiály nekladly přehnané nároky na technické vybavení škol. Druhým důležitým momentem je atraktivita zpracovávaných témat. Poslání průřezových témat lze naplnit jen tehdy, nebudou-li se žáci ani učitelé jejich realizaci bránit,“ naznačila Ziglerová.

V šesti zpracovaných balíčcích, které jsou učitelům volně ke stažení na webových stránkách projektu, se tak již objevil námět, v čem se liší strašidla z různých kulturních oblastní světa, jak se divoká zvířata zabydlují ve městech, proč stát toleruje reklamní kampaně na návykové látky nebo jaké triky používají pašeráci zvířat.

Projekt je podporován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

( Autor: Deník/ Kateřina Nimrichtrová )

zdroj: http://taborsky.denik.cz
otevřít aktuality patička stránky
patička stránky evropský sociální font v ČR - otevřít www stránku evropská unie -  otevřít www stránku ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovi -   otevřít www stránku op  - vzdělávání pro konkurenceschopnost - otevřít www stránku