Projekt EVVOLUCE - na úvodní stránku Anglická verze Německá verze Projekt EVVOLUCE - na úvodní stránku
otevřít galerii

Napsali o nás

animace - hlouček
zpět

Ekodivadlo a zapojení do programu EVVOLUCE

web - ZŠ a MŠ Sedlec - Prčice / 22.1.2010

Ve čtvrtek 21. ledna žáci celého 1. stupně a větší děti z naší mateřské školy zhlédli ekodivadlo.

Přijeli k nám herci až z Karlových Varů a předvedli nám, jak se krásně dá propojit poučení o třídění odpadů s divadlem se zpěvy. A tak se děti naučily rozeznávat základní barevné kontejnery na odpady společně s pejskem a kocourem Robertem. Samozřejmě že děti musely pomáhat také, a tak kocour mohl provést očekávané kouzlo na závěr. Dětem se vystoupení moc líbilo, protože pořad byl plný hezkých písniček. Herecká vystoupení byla moc pěkná, a proto děkujeme za povedený pořad. Naše škola se stala partnerskou školou v projektu EVVOLUCE. To znamená, že se budeme spolupodílet na tvorbě výukových balíčků zejména z oblasti environmentální výchovy, kterou za garance evropských sociálních fondů tvoří Centrum ekologické výchovy v Táboře.

Cílem je tvorba projektů, které lze použít v různých předmětech, protože se zde propojuje ekologická výchova s mediální výchovou apod. Prvním tzv. balíčkem prošli naši šesťáci v pátek 22. ledna. Celé dopoledne zkoušeli žáci poslat zprávu z pustého ostrova. Název projektu byl totiž Vzkaz v láhvi. Dozvěděli se mnoho z mediální komunikace, snažili se orientovat v masových tiskových médiích, pracovali s reklamou, rozhodovali se, jestli pít vodu balenou, či z vodovodu... Zkusili také reklamu tvořit a snažili se podívat na problematiku reklamního průmyslu ve vztahu k ochraně životního prostředí. Dopoledne bylo náročné, ale naši šesťáci byli chváleni. A určitě si mnohé ze získaných informací odnesou do praktického života.

zdroj: http://zssedlecprcice.webskoly.cz

otevřít aktuality patička stránky
patička stránky evropský sociální font v ČR - otevřít www stránku evropská unie -  otevřít www stránku ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovi -   otevřít www stránku op  - vzdělávání pro konkurenceschopnost - otevřít www stránku